duminică, 4 mai 2008

ADIO titlu!!! Dinamo - Steaua 2-1

Steaua si'a luat adio de la titlul de campioana a Romaniei cu numarul 24. Ea a pierdut in fatarivalilor din Stefan cel Mare cu scorul de 2-1 : Pepe Moreno se demarcă şi pătrunde bine pe flancul drept şi îi pasează pe jos lui Mendoza flancat de Blay iar fundaşul ghanez le dă emoţii propriilor suporteri dar de această dată lasă excelent balonul să treacă şi evită orice pericol , Dică ajunge la minge în preajma careului, este singur cu Lobonţ dar întârzie prea mult şi şutul său este blocat in extremis de Izvoranu , Ropotan încearcă să profite de condiţiile meteorologice şi şutează de la mare distanţă iar execuţia sa este respinsă foarte greu de portarul columbian în corner , Dică reia prost cu capul o centrare din partea dreaptă şi iroseşte o bună fază , Danciulescu scapa singur cu Zapata si acesta il faulteaza pe atacantul dinamovist in careu.Penalty transformat in minutul 41 de Bratu si scorul devine 1-0 pentru gazde.
A doua repriza a inceput prost pentru stelisti Cristea fiind aproape de 2-0 , in minutul 57 cade bomba pe Dinamo dupa golul lui Danciulescu 2-0 Dinamo , minutul 64 Dayro Moreno este aproape de gol insa apara Lobont , in minutul 70 vine si momentul mult asteptat gol Steaua marcat de Ghionea . Pana la final multi nervi si doua cartonase rosii de ambele parti cate 1 Dica si Bratu.
Crezi ca mai poate castiga titlul Steaua sezonul acesta???