luni, 22 septembrie 2008

Steaua 4-0 Gaz Metan. Show in Ghencea.

Un Semedo extraordinar , un alergator ca Banel care s-a saturat de arat terenul si a reinceput sa joace fotbal , cu tehnicii Szekely si Dayro Moreno , Steaua Bucuresti a reusit o victorie la pas contra unei echipe clar candidata serioasa la retrogradare. Stelisti incep in forta si in minutul 6 portughezul Semedo reuseste deschiderea scorului dupa ce scapa singur cu portarul Gazului.Dupa jumatate de ora din meci Banel Nicolita se desprinde de marcajul lui Semeghin si din 11 metrii suteaza imparabil , 2-0. Steaua reusete prin acelasi Semedo scorul de neprezentare in minutul 65 dupa ce il lobeaza pe Stetca din 16 metrii , pasa venind de la Kapetanos. Si ca victoria sa fie si mai frumoasa in ultimul minut de prelungie atacantul grec Kapetanos reuseste golul 4 dupa o lovitura de cap precisa si o pasa a lui Szekely ca la carte. Scor final 4-0 si Steaua se pregateste de marele derby cu CFR Cluj de etapa viitoare.