marți, 21 octombrie 2008

INcredibil , am pierdut ca niste amatori! Steaua 3-5 Lyon

Steaua a pierdut in al treilea meci din gupele CL , echipa castigatoare a fost campioana Frantei , OL. Dupa un inceput senzational , gol Arthuro si Goian la diferenta de doua minute(minutele 8 , respectiv 10) , vine si echipa Lyonului la meci si inscrie de doua ori in 10 minute , Keita si Benzema ii reauduc pe Lyonezi in meci. Steaua mai are un pic de cap si in scrie prin Ovidiu Petre in minutul 45. Din acest moment Steaua nu mai conteaza nici in atac si nici in aparare , gafe peste gafe si asa s-a ajuns ca echipa franceza sa castige cu 5-3 , ultimele 3 goluri fiind inscrise de catre Benzema si de doua ori Fred. Steau peirde un meci in care daca era cu adevarat o echipa de top stia sa tina de rezultat. In celalalt meci din grupa Bayern a surclasat-o pe Fiorentina lui Mutu cu 3-0.