miercuri, 7 mai 2008

Steaua a pierdut campionatul!

S-a terminat campionatul cu o mare dezamagire:echipa noastra a pierdut campionatul.Desi a baut in ultima etapa pe Gloria Buzau cu un sec 5-0 nu a fost de folos.Noua campioana a Romaniei este CFR Cluj, echipa care a batut pe rivala sa de oras "U" Cluj cu scorul de 1-0.A fost un sezon dramatic in care echipa din Ghencea desi se afla la 11 puncte de echipa clujeana a reusti sa o ajunga din urma,
dar in cele din urma prin cel mai nefericit caz am pierdut campionatul in meciul cu rivalii de moarte Dinamo dupa ce ne-au invis cu 2-1 in penultima etapa. Dar sa revenim la ultimul meci al Stelei din acest sezon cel cu Buzau in care a fost o simpla formalitate. A deschis scorul Pp Moreno in minutul 20 din careu . Dupa pauza a inceput recitalul Stelei: in minutul 62 Dayro Moreno duce scorul la 2-0 iar neaga 3 minute mai tarziu face ca tabela de marcaj sa arate 3-0.A patra reusita a echipei din Ghencea l-a avut la origine pe Mendoza, golul fiind marcat in minutul71.5-0 s-a facut in minutul 77 cand Dayro Moreno reusete dubla pentru Steaua.Meci reusit de Steaua insa fara nici un folos. Care puncte pierdute de Steaua au fost decisive cele de la Buzau sau din Stefan cel Mare?