miercuri, 30 iulie 2008

Vaslui - Steaua 1-0. Primul meci , prima infrangere!!!

Echipa Steaua Bucuresti a fost invinsa la Vaslui , de echipa locala , cu scorul de 0-1. Singurul gol al meciului a fost reusit de Ljubinkovici in minutul 25 , dupa o lovitura de cap a jucatorului vasluian si o eroare incredibila a portarului stelist , Zapata.steaua pierde la debutul campionatului dupa o pauza de 9 ani.Vasluienii au meritat victoria dupa un joc bun facut de ie si un meci dezamagitor al Stelei. Singurul remarcat al Stelei a fost Szekely , iar deceptia meciului a fost Zapata.Steaua a inceput in formula Zapata - Golanski, Rădoi, Ghionea, Petre Marin - Ovidiu Petre, Szekely, Tiago Gomes, Nicoliţă - Dayro Moreno, Arthuro. Au mai intrat Ochirosii si Kapetanos.
Urmarotul meci al echipei din Ghencea va fi cu FC Brasov in a doua etapa a Ligii1 pe 03.08.2008 de la ora 21 pe unu din programele gspTV.