luni, 1 septembrie 2008

Steaua victorie pentru clasament.

Steaua Bucuresti a invins pe Pandurii in ultimul meci al etapei a VI-a cu scorul de 1-0 prin golul lui Lovin din ultimul minut al primei reprize. La Steaua a debutat si mijlocasul spaniol Abel Moreno care s-a declarat incantat de suporterii Stelei. Steaua urca pe locul 4 la egalitate de puncte cu Dinamo si Timisoara.

Ogararu si Semedo la Steaua!

Fundasul dreapta , George Ogararu si atacantul Antonio Semedo sunt ultimele achizitii ale Stelei pentru Liga Campionilor. Ogararu a venit ca imprumut pe un an si va avea un salariu de 275 de mii de euro , iar Semedo a semnat pe 4 ani si va primi 250 de mii de euro si o prima de instalare de 200 de mii. Suma de transfer este de 950 de mii de euro. Cei doi vor fi trecuti pe lista de la UEFA pentru meciurile din Grupele UCL.