sâmbătă, 15 noiembrie 2008

Steaua 2-2 FC Timisoara. Criza continua.

In derby-ul etapei s-au intalnit Steaua si FC Timisoara. Meciul a fost in umbra batailor dintre fanii stelisti si fortele de ordine in prima repriza , insa a doua parte a jocului a fost cu totul alta , mult mai animata si cu un joc frumos ochiului. Goga da lovitura pe Ghencea si deschide scorul in minutul 51 , iar Steaua avea sa egaleze prin Dayro Moreno peste 20 de minute cu o lovitura de cap venita dupa o centrare excelenta a lui Szekely. Dupa o lovitura libera de la 20 de metrii a Timisorei executata excelent de Badoi scorul avea sa devina 1-2 in minutul 78 , insa egalarea a venit repede dupa numai doua minute prin capitanul Stelei Mirel Radoi. Dupa acest egal criza de rezultate de la Steaua continua , ajugandu-se la al 11-celea meci fara victorie , iar titlul cu numarul 24 pare foarte departe.